• Obecnie brak na stanie

Rurki trzcinowe dla dzikich pszczół (dł. 18 cm) Bee Bee Goods - 100szt.

Rurki trzcinowe
RT-1

Naturalne rurki trzcinowe (dł. 17-18cm) do wypełnienia domku dla dzikich pszczół (100 szt. w jednym pęczku).

39,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość
Obecnie brak na stanie

Rurki trzcinowe to najlepsze naturalne siedlisko dla dzikich zapylaczy, w których znajdą schronienie i złożą jaja (od kilku do kilkunastu). Z jaj powstaną larwy i ostatecznie kokony, które w rurkach przezimują, a w następnym roku na wiosnę powstanie nowe pokolenie dzikich pszczół.

Nasze rurki mają długość 17-18 cm, mają średnicy w zakresie 7-12 mm co idealnie pozwala na zasiedlanie ich przez murarkę ogrodową i murarkę rogatą. Wymiary rurek są dla tych owadów niezwykle istotne, gdyż muszą one się tam wygodnie zmieścić, więc muszą być odpowiednio szerokie (za szerokie nie są atrakcyjne dla tych owadów, a w za wąskich się nie mieszczą), oraz długie, aby samica mogła złożyć po kolei odpowiednią liczbę jaj, inaczej zacznie szukać innego siedliska.

W skład jednego pęczka wchodzi 100 rurek trzcinowych, które wystarczą do wypełnienia połowy domku (zdjęcie poglądowe w galerii produktu: Rurki trzcinowe). Są one odpowiednio docięte pod wymiar naszych domków dla zapylaczy, by idealnie pasować do zamykanego domku, a jednocześnie zachować odpowiednią odległość od kratki zewnętrznej.

RT-1

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło