• Obecnie brak na stanie

Oczyszczone kokony murarki rogatej - 10szt. Bee Bee Goods

Kokony murarek
KMR-1

Uśpione kokony murarki rogatej

29,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość
Obecnie brak na stanie

Kokony

Kokony to postać pod którą zimują dzikie pszczoły i na wiosnę wygryzą się z nich dorosłe osobniki. Zazwyczaj dochodzi do tego na przełomie marca/kwietnia, a najbardziej ten proces uzależniony jest od temperatury panującej na zewnątrz (około 12-15 stopni C). Nasze kokony przechowywane są w temperaturze 2-4 stopni C i do czasu zasiedlenia domków powinny być w takiej temperaturze przetrzymywane.

 Dwie pasiaste pszczoły

Marka rogata (Osmia bicornis)

Te pszczoły występują w Polsce bardzo rzadko. Murarka ogrodowa i murarka rogata to dzikie pszczoły zapylające, nie gromadzące miodu i występujące na terenie całej Polski. Są one kilkadziesiąt razy wydajniejsze w zapylaniu roślin od swojej kuzynki, czyli znanej wszystkim pszczoły miodnej. Utarło się powiedzenie, że „pszczoły miodne dają miód, a pszczoły dzikie plonu w bród” i jest w tym sporo prawdy. Murarki są całkowicie nieagresywne, nie bronią gniazd jak pszczoły miodne w ulach i nie stanowią zagrożenia dla człowieka.

Głowa i tułów murarek rogatych jest czarne. Czoło u samca jest biało owłosione, wygląda jakby samiec miał białą grzywkę, bardzo stylowo wyglądającą. Nadustek samicy jest czarny, a samca biały. Samice mają na przodzie głowy charakterystyczne, ścięte na końcach „różki”, których brak u samców. Odwłok pokryty mają jaskrawymi, intensywnie rudymi włoskami. Szczoteczka brzuszna jest ruda. Są niezwykle cennymi i efektywnymi zapylaczami, które przy okazji wyglądają bardzo przyjaźnie i puchato.

Murarki ogrodowe i rogate różnią się od siebie wielkością, barwą, czasem wygryzania, a co za tym idzie zapylają inne kwiaty. Murarka rogata jest większa, koloru rudego i wygryza się kilka tygodni przed murarką ogrodową (Fot. Murarka rogata z naszej hodowli - samica i samiec (na górze)).

KMR-1

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło