• Obecnie brak na stanie

Domek dla dzikich pszczół Bee Bee Goods

Domki dla murarek
DS-1

Domek dla dzikich pszczół (niemalowany, nieimpregnowany)

229,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość
Obecnie brak na stanie

OPIS PRODUKTU

Zaprojektowany przez nas drewniany domek dla dzikich zapylaczy to największy 'must have' przyszłej wiosny. Sprawi, że rośliny w Twoim ogrodzie/balkonie pięknie zaowocują, a Ty będziesz zadowolona/y z większych plonów. Jego niepowtarzalny design urozmaici i doda nowoczesnego eco stylu otoczeniu oraz przyciągnie uwagę i zachwyt gości.... a to za sprawą jego mieszkańców, dzikich pszczół: murarki ogrodowej i murarki rogatej z naszej firmowej hodowli.

Od lat zajmujemy się zawodowo, naukowo i hobbistycznie pszczołami. Doświadczenie to wykorzystaliśmy do stworzenia tego idealnego pszczelego domku. Jest solidnie wykonany, ma odpowiednie rozmiary zapewniające dzikim pszczołom idealne warunki do rozrodu, życia i przetrwania. Domek został zabezpieczony drzwiczkami na zawiasach z metalową kratką i zamknięciem na haczyk. Takie rozwiązanie chroni owady przed ptakami, gryzoniami i innymi drapieżnikami, zwłaszcza w okresie wychodzenia pszczół z kokonów na wiosnę.

Domek w wersji surowej możesz pomalować na kolor, który sobie tylko wymarzysz używając do tego naszej naturalnej bejcy dostępnej w pełnej gamie kolorystycznej, a następnie zaimpregnować pokostem lnianym.

INSTRUKCJA INSTALACJI DOMKU I ZASIEDLENIA MURARKAMI:

Zawieś domek w słonecznym, osłoniętym od wiatru i deszczu miejscu, co najmniej metr nad ziemią (najlepiej zawiesić go na wysokości wzroku, dla wygodnej obserwacji). Optymalnie wejście do domku powinno być skierowane na wschód lub południe lub południowy wschód.

Wypełnij domek naszymi rurkami trzcinowymi o odpowiedniej długości i średnicy tak, by na rurkach położyć opakowanie z kokonami (gdy pszczoły z niego wyjdą wyjmiesz je i włożysz resztę rurek). W domku zmieści się maksymalnie około 200 rurek trzcinowych.

Gdy temperatura na dworze w ciągu dnia nie spada poniżej 12-15 oC, a w odległości do 300 metrów od domku kwitną rośliny, wstaw kokony w opakowaniu do domku. Zalecamy, aby wstawić około 100 kokonów na 200 rurek trzcinowych. W opakowaniu zrób ostrym przedmiotem 3-4 otwory o średnicy około 2 cm przez które pszczoły po wygryzieniu będą wychodzić (jednocześnie uważając aby nie uszkodzić kokony). Zamknij drzwiczki domku, gdyż chronią one pszczoły przed zwierzętami żywiącymi się owadami. UWAGA! Do czasu przeniesienia kokonów do domku powinny one być przetrzymywane w chłodnym pomieszczeniu/lodówce w temp. 2-4 oC.

Wsyp naszą naturalna glinkę do dowolnego pojemnika i wymieszaj z podobną ilością piasku/ziemi ogrodowej. Następnie zalej wodą i wymieszaj ponownie, aby stworzyła się wilgotna masa. Pojemnik pozostaw w odległości od kilku lub kilkunastu metrów od domku. Pamiętaj, aby stworzona masa nie wysychała co będzie ułatwiać pszczołom pobieranie gliny i pozwoli na użycie jej do uszczelniania „mieszkania” (rurek trzcinowych).

Po kilku dniach od włożenia do domku kokonów zobaczysz wylęgające się samce, a po następnych 7-14 dniach – samice. Będziesz cieszyć nimi oczy z początkiem wiosny aż do lipca, kiedy to będą zapylać kwiaty i składać jaja w rurkach.

W okolicach domku dobrze jest też postawić poidełko tj. małe naczynie wypełnione wodą i kamyczkami lub mchem (co zapobiegnie topieniu się pszczół).

Posiadanie takiego domku da ogromną radość wszystkim fanom przyrody i ekologii dzięki obserwacji pszczół w ich naturalnym środowisku, bez ryzyka pożądlenia, co jest szczególnie istotne dla osób uczulonych na jad pszczeli. Obserwacja żywych i nieagresywnych pszczół budzi duże zainteresowanie także wśród dzieci co wielu rodziców wykorzystuje w celach edukacyjnych i podniesieniu świadomości ekologicznej.

W obecnych czasach występuje globalne zjawisko tzw. masowego wymierania pszczół i dotyczy ono także dzikich zapylaczy. Spowodowane jest to zmianami klimatycznymi i niszczeniem siedlisk zwierząt w tym pszczół, chorobami, a także nieprawidłowym używaniem środków ochrony roślin.

Posiadanie domku dla dzikich pszczół we własnym ogrodzie, na balkonie lub tarasie jest najlepszym pomysłem na pomoc populacji tych zwierzą i jest Twoją „cegiełką” w zapobieganiu zjawiska wymierania zapylaczy. Należy pamiętać, że posiadania dzikich zapylaczy nie wymaga żadnych zezwoleń, ani żadnej pracy, bo murarki radzą sobie same.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wymiary: 24.5 x 21.5 x 21.5 cm (wys./szer./gł.)

Waga: 1.42 kg

Materiał: surowe, nieimpregnowanego drewno sosnowe, tylna ściana ze sklejki

Mocowanie: otwory na tylnej ścianie

Drzwiczki na zawiasach z haczykiem i metalową kratą: zabezpieczenie pszczół przed drapieżnikami

DS-1

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło